top of page
Wave

FAALİYET ALANLARIMIZ

İlaç, Tıbbi Cihaz, Kozmetik, Gıda ve Sağlık Hukuku 

Pekdinçer Hukuk Bürosu, ilaç, tıbbi cihaz, kozmetik, takviye edici gıdalar ve özel beslenme ürünleri başta olmak üzere sağlık hukukunu ilgilendiren tüm ürün ve hizmetlere yönelik olarak mevzuata uyum hizmeti sunmaktadır.

Ekimiz, bu alanlara ilişkin derin, karmaşık, çelişkili ve son derece değişken yasal düzenlemelere ilişkin olarak etiketleme, reklam ve pazarlamadan ruhsatlandırma, AR-GE, üretim ve izinlere kadar uzanan geniş bir alanda yoğun şekilde çalışmakta mevzuata uyum, şeffaflık, ruhsatlandırma, kayıt, veri koruma, klinik araştırmalar, pazarlama faaliyetleri, kampanyalar, farmakovijilans, fiyatlandırma, geri ödeme, pazara erişim, sağlık beyanlarının doğru kullanımı ve rüşvet ve yolsuzlukla mücadele alanlarında müvekkillerine danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

 

Sunmuş olduğumuz hizmetlerin içerisinde idari makamlar, sağlık kurumları ve sağlık mesleği mensupları ile ilişkiler, pazarlama ve tanıtım faaliyetlerinin mevzuata uygun şekilde yürütülmesinin sağlanması, şirket politika ve prosedürleri ile şirket sözleşmelerinin mevzuata uyumunun denetlenmesi yer almaktadır.

İlaveten, danışmanlık sunduğumuz şirketlerin pazara erişim faaliyetlerinin bir parçası olarak depo ve distribütörlük ilişkisinin rekabet hukuku ve ilgili mevzuat ışığında düzenlenmesi de danışmanlık hizmetimizin bir parçasıdır.

Pekdinçer Hukuk Bürosu, sağlık hukuku alanında sunduğu hizmetlerin bir parçası olarak mal practise alanında da müvekkillerine hem hukuk hem ceza davası süreçlerinde destek olmakta gerek dava gerekse dava dışı mecralarda müvekkillerini başarıyla temsil etmektedir.

Bizimle iletişime geçmek için tıklayın.

bottom of page