top of page
iş görüşmesi

EKİBİMİZ

Av. Emin Furkan ER
Avukat

Emin Furkan Er, 2017 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesini tam burslu olarak kazanmıştır. 2020/2021 akademik yılının bahar döneminde katıldığı Erasmus+study programı kapsamında 5 ay boyunca Polonya Bialystok Üniversitesi Hukuk Fakültesinde öğrenim görmüş olup programı başarıyla tamamlamıştır. Lisans öğreniminin son senesi olan 2022'de Büromuz nezdinde gönüllü stajyer olarak çalışmaya başlamış olan Furkan, Büromuza katıldığı tarihten bu yana Fikri Mülkiyet Hukuku ve Bilişim Hukuku alanları başta olmak üzere hukukun birçok alanında çalışma ve araştırmalarda bulunmuş, 2023 yılı itibariyle de ruhsatını alarak avukatlık hizmeti vermeye başlamıştır. Aynı zamanda WIPO-TÜRKPATENT-Ankara Üniversitesi işbirliğinde yürütülen Fikri Mülkiyet Hukuku Tezli Yüksek Lisans Programında öğrenim gören Furkan, TÜBİTAK 1001 programı nezdinde yürütülen 123K406 no'lu Metaverse: Fikri Mülkiyet Hukuku Analizi projesinde de araştırmacı öğrenci olarak rol almaktadır. 

emin_color.png

Öğrenim ve profesyonel hayatının yanı sıra sosyal sorumluluk projelerinde de 6 senedir aktif bir şekilde faaliyet gösteren Furkan; üniversitedeki birçok okul kulübünün yönetim kurulunda görev almış, Toplum Gönüllüleri Vakfının 2022/2023 dönemi arasında yönetim kurulu üyesi olarak bulunmuş, AIPPI tarafından 2023 yılında İstanbul'da gerçekleştirilen Konferansta gönüllü ekipte yer almış ve son olarak Genç İstihdamını Destek Planı Derneğinin (GİDEPDER) kurucu üyelerinden biri olmuştur.

 

İlgi alanlarından olan Fikri Mülkiyet Hukuku, Bilişim Hukuku ve Reklam Hukuku alanlarında çalışmalar yapmakta olup bu alanlarla ilgili araştırma yazıları yayımlamıştır.

Yayınlar

  • “Tasarımdan Patente Sınırları Zorlayan Yapay Zeka”, Frekans, 164. Sayı, Ağustos 2023. (Ortak Yayın)

  • “Sürdürülebilirlik ve Greenwashing”, Workshop, 83. Sayı, Mart-Mayıs 2023. (Ortak Yayın)

  • “Şair Robotun Şiirine Kim Sahip Çıkacak?”; https://medium.com; 2021.

  • “Blockchain'de Sanat”; https://medium.com; 2021

  • “Blockchain Unutmaz”; https://medium.com; 2020.

bottom of page