top of page
iş görüşmesi

EKİBİMİZ

Engin ERULUTEKİN
Avukat

Engin Erulutekin, 2019 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Öğrencilik yılları sırasında Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku, Haksız Rekabet Hukuku, Ticaret Hukuku ve Rekabet Hukuku alanlarında gönüllü stajyer olarak çalışan Engin, mezuniyetinin ardından 2019 yılında İstanbul Barosu’na kaydolmuştur.

 

Engin, yasal avukatlık stajını 2020 yılında Pekdinçer Hukuk Bürosu nezdinde tamamladıktan sonra, bu tarihten itibaren büromuzda marka, endüstriyel tasarım, fikir ve sanat eserleri başta olmak üzere fikri mülkiyete ilişkin konular; haksız rekabet, sözleşmeler, reklam, rekabet hukuku ve şirketler hukuku alanlarında avukatlık ve danışmanlık hizmetlerinde görev almıştır. Engin, 2021 yılında TÜRKPATENT nezdinde Marka Vekili unvanına hak kazanmıştır.

Büromuzda başta TÜRKPATENT nezdindeki marka tescil süreçleri; fikri ve sınai mülkiyet hukuku, haksız rekabet hukuku, reklam hukuku, ticaret hukuku, rekabet hukuku, şirketler hukuku, sözleşmeler hukuku ve şirketlerin ihtiyaçlarına göre iş hukuku, miras hukuku, icra ve iflas hukuku alanlarında hukuki ve idari süreçlerde gerekli avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

Üyelikler

İstanbul Barosu – Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu

 

Yayınlar

  • “Pandemi Dönemiyle Gittikçe Popülerleşen İş Hukuku Uygulaması: Uzaktan Çalışma”, Workshop, 76. Sayı, Kasım-Aralık 2021 (Ortak Yayın).

  • “Influencer Marketing ve Hukuki Düzenlemeler”, Workshop, 75. Sayı, Eylül-Ekim 2021 (Ortak Yayın).

engin_color.png
bottom of page