top of page
iş görüşmesi

EKİBİMİZ

Sara PEKDİNÇER
Of Counsel

Sara Pekdinçer, 2000 senesinde Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş ve aynı yıl Çağdaş Bilimler Vakfı ve Maine Üniversitesi’nin ortak PreMBA programı olan Çağdaş Yönetim Teknikleri Programını tamamlamıştır.

 

Avukatlık stajını takiben 2001 yılında Ernst&Young şirketinin hukuk departmanında ve Ernst & Young Türkiye’den Amerika’da yapılan düzenlemeler gereği ayrılan Hukuk Bürosu’nda, ağırlıklı olarak İş Hukuku, Ticaret Hukuku, Tüketici Hukuku alanlarında olmak üzere yerli ve yabancı müvekkillerle çalışmış, şirket birleşme ve devralmaları, bölünme ve yeniden yapılandırma gibi birçok önemli projede yer almıştır. 2005 yılı itibarıyla şirket avukatı olarak çalışmaya başlamış ve Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde hukuk müşaviri olarak hizmet vermiş, şirket satın almaları ve kredi finansman projeleri yürütmüş, birleşme sonrası yeniden yapılandırma süreçlerini yönetmiştir.

 

Av. Sara Pekdinçer, Büromuzda 2022 yılı itibarıyla uzun yıllar süren şirket avukatlığı ve Hukuk İşleri Müdürlüğü tecrübesiyle, İş Hukuku, Ticaret Hukuku, Enerji Hukuku, İcra İflas Hukuku, Sözleşmeler konularında danışmanlık ve dava avukatlığı yapmaktadır.

 

​Sara Pekdinçer aynı zamanda Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde kayıtlı bir marka vekili ve arabulucudur. Sara Pekdinçer, Türkçe ve İngilizce dillerinde hizmet vermektedir.

Üyelikler

İstanbul Barosu – Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu

sara_color.png
bottom of page