top of page
Wave

FAALİYET ALANLARIMIZ

Sınai Mülkiyet Hukuku

Büromuz, akademik alanda elde ettiği uzmanlığı yıllardır süregelen uygulama deneyimi ile bir araya getirmiş olmasının verdiği güçle müvekkillerine marka, tasarım, patent, faydalı model, coğrafi işaretler, bitki çeşitleri, ticaret unvanları ve internet alan adları da dâhil olmak üzere fikri ve sınai mülkiyet hukukunun her alanında hizmet vermektedir.

Hizmet kapsamımızda deneyimli avukat ve uzman akademisyen kadromuzla her türlü hukuk ve ceza davalarında Müvekkillerimize danışmanlık ve avukatlık hizmetleri sunulması bulunmakla beraber ekimizin içinde bulunan deneyimli hakem ve arabulucularla tahkim, arabuluculuk ve benzeri alternatif uyuşmazlık çözüm süreçlerinde gerek hakemlik yahut arabuluculuk hizmeti gerekse bu süreçlerde taraf vekilliği yer almaktadır. Avukat ve danışman kadromuz en basitinden en karmaşığına karar iptal davalarından hükümsüzlük, iptal ve tecavüz davalarına her türlü fikri ve sınai mülkiyet ve haksız rekabet davasında yüksek akademik birikim ve tecrübeye sahiptir.

Büromuz uzman araştırmacı ekibiyle taklit ve korsan ürünler hakkında her türlü araştırmanın yapılması ve edinilen bilgiler çerçevesinde strateji oluşturulmasına dair danışmanlık hizmeti de sunmakta bu doğrultuda müvekkillerinin etkin bir bütçe yönetimi sağlamasına destek olmaktadır. İlaveten Büromuz, ülke çapında etkili mücadele önlemlerinin alınabilmesi için gümrük müdürlükleri nezdinde eğitim faaliyetleri ile beraber gerekli başvuru ve takip de dâhil her türlü icra ve yürütme işlemini gerçekleştirmektedir.

İlaveten Pekdinçer Hukuk Bürosu uzman marka vekili ekibiyle sınai mülkiyet haklarının tescili, tescillerin idamesi, başvurulara itirazlar, fikri ve sınai mülkiyet haklarına ilişkin lisans, devir, temlik ve sair sözleşmeler ve işlemler yapılması hizmetlerini de sunmaktadır.

Sınai Mülkiyet Hukuku alanında önleyici hukuk hizmetine özellikle önem veren Pekdinçer Hukuk Bürosu, uyuşmazlıklar henüz oluşmadan önce stratejik danışmanlık faaliyetleri ile etkin müdahale sağlamakta, bu doğrultuda müvekkillerine dönemsel olarak fikri ve sınai mülkiyet hukuku, fikir ve sanat eserleri hukuku, haksız rekabet hukuku, reklam ve medya hukuku gibi bağlantılı alanlarda eğitimler vermektedir.

 

Pekdinçer Hukuk Bürosu, yurt içinde müvekkillerine sunduğu yüksek kalitede hizmeti yurt dışında da sahip olduğu hukuk büroları ve marka patent tescil firmalarından oluşan geniş işbirliği ağı aracılığıyla müvekkillerine sunmakta müvekkillerinin yurt dışındaki sınai mülkiyet faaliyetlerinin yönetimine destek vermektedir.

Bizimle iletişime geçmek için tıklayın.

bottom of page